Järgmine Maailmakoristuspäev toimub 18. septembril 2021!

Täpsem info juba varsti!

Maailmakoristuspäeva korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eestist alguse saanud Maailmakoristuspäev on ajaloo suurim üleilmne kodanikualgatus. Aktsiooni jooksul korrastavad pea 180 riigi inimesed oma kodurannad, -metsad ja -teed prügist. 2019. aastast saadik on Eestis koristuse käigus pööratud tähelepanu eelkõige väikeprügile, sealhulgas pisiplastile ja suitsukonidele. Ühtlasi on Eesti koristuse südameasi noorema põlvkonna kaasamine.

Mullu nopiti Eestis

0
suitsukoni

Koristuspäeval osales

0
eestimaalast

Nende seas ligi

0
last ja noort

UUDISED

Maailmakoristust koordineeriv globaalne keskkonnaorganisatsioon Let’s DoIt World tegi Kodanikuühiskonna Sihtkapitali abiga kahe aastagaarenguhüppe. Let’s Do It World koostööprogrammi „Green it up!“käigus arendati

Täna toimub Eesti digikoristuspäev! Maailmakoristus kutsub kõiki üles leidma täna kas või pool tundi, et vaadata üle e-postkast, telefon ja/või arvuti ning

Tänavu septembris pea kahe nädala vältel toimunud kolmandast üleilmsest Maailmakoristuspäevast võttis osa 30 340 eestimaalast. Arvuga paistis Eesti silma globaalseltki, olles suurima

Kuidas Maailmakoristuspäevast osa võtta?

Maailmakoristuspäeval saab osaleda nii üksi, grupi või pere, klassi, lasteaiarühma kui töökollektiiviga. Info 2021. aasta kooli- ja lasteaiakampaania info avaldame augustis.

Meie partnerid ja toetajad

Eestvedajad

Elike Saviorg

Eesti Maailmakoristuspäeva eestvedaja

elike@maailmakoristus.ee

+372 5038650

Mart Normet

Eesti Maailmakoristuspäeva loovjuht

mart.normet@ldiw.org

Kerli Laur

Üldhariduskoolide keskkonnaprogrammi eestvedaja

kerli@maailmakoristus.ee

Laura Vadam

Kommunikatsioonijuht

laura@maailmakoristus.ee

+372 53585922

Eger Karuse

Kommunikatsioon ja haridus

eger@maailmakoristus.ee

+372 5267656

Tatjana Lavrova

Venekeelne kommunikatsioon

tatjana.lavrova@gmail.com

+372 58175454

Hannele Känd

Kõnekeskuse ja värbamiste juht

hannele@maailmakoristus.ee

+372 56698839

Merily Toiger

Sotsiaalmeedia

merily@maailmakoristus.ee

+372 58192018

Anneli Ohvril

Globaalse Maailmakoristuspäeva tegevjuht

anneli.ohvril@ldiw.org

Heidi Solba

Globaalse Maailmakoristuspäeva võrgustiku juht

heidi.solba@ldiw.org

FAKTE PRÜGIST

SUITSUKONID

Maailma kõige suuremaks prügiprobleemiks ei peeta enam plastkõrsi – selleks on hoopis suitsukonid ja justnimelt tselluloos-atsetaatkiududest sigareti filter, mis ei lagune bioloogiliselt. Muuseas  kanalisatsiooniavasse visatud koni jõuab otse merre mitte mõnda maagilisse prügikasti.

PLAST

Igal aastal tarbitakse maailmas kuni viis triljonit kilekotti, mis teeb peaaegu 10 miljonit kilekotti minutis. Kui need kokku siduda, siis võiks kõiki neid plastist kotte ümber maailma mässida seitse korda tunnis.

Soovid maailmakoristamise ideesse panUstada?

Maailmakoristuspäeva korraldamine toimub vabatahtlike initsiatiivil ning sünnib tänu heade partnerite ja sponsorite toetusele. Ettevõtmist ja selle jätkumist saab toetada igaüks: nii üksikisik, pere, sõpruskond, töökollektiiv, ettevõte või muu.

PANUSTA RAHALISELT:

Mittetulundusühing Puhta Ilma koda
Konto: EE087700771004680658
Selgitus: Maailmakoristuspäev Eestis

Please enter your access token.