TULGE KOOS KOGUKONNAGA KORISTAMA

Kogukonnad on väga erinevad. Selleks võivad olla naabrid või ühe küla elanikud ning ühiste huvide, eluviisi, väärtuste ja põhimõtetega inimesed. Me usume, et just kogukonnaaktiivsus on võti, millega saavutada keskkonnahoid ja parem tulevik. 

Ühistegevusel on suur jõud: see toob inimesed kokku, tugevdab suhtlussidemeid ja turvatunnet. 

Seeläbi tekivad ühised arusaamad ja tugevneb koos mõtlemine ja teineteisega arvestamine.

Kõik kogukonnad, kes hindavad oma ümbrust, inimesi ja keskkonda, on oodatud 17. septembril koristama.

Registreerimise vorm
Meil on ütlemata hea meel, et oled otsustanud Maailmakoristuspäeval välja tulla ning midagi tõeliselt olulist ja head ära teha! Vaid koos tehes saab väikesest suur! Maailmakoristuspäev toimub 17.09.2022. Palun pane ennast ja enda sõpruskond või tiim siin kirja:

KOGUKONNAKOOLITUS

Korraldame kogukonnaliidritele veebikoolituse, kus räägime Maailmakoristusest, kogukonnaaktiivsusest, jäätmete liigiti kogumisest ja üleandmise võimalustest. 

Sellestki, kuidas kogukonnana aktiivselt koos toimetamine on tuleviku võti. 

Kui Teil on eelnevalt küsimusi või teemasid, mida võiks koolitusel käsitleda, palun kirjutage need registreerumislehele.

VEEBIKOOLITUSED TOIMUVAD:

 

teisipäeval, 30. august kell 18

laupäeval, 3. septembr kell 14

teisipäeval, 6. septembr kell 18

laupäeval, 10. septembr kell 14

neljapäev, 15.september kell 9

Kogukonnaliidrite koolitusele registreerumine
Koolitusel räägime Maailmakoristusest, kogukonnaaktiivsusest, jäätmete liigiti kogumisest ja üleandmise võimalustest ning ka sellest, kuidas kogukonnana aktiivselt koos tegutsemine on tuleviku võti. Koolitus toimub veebis ning eesti keeles! Kui Teil on teemasid ja soovitusi, mida võiks koolitus käsitleda või küsimusi, millele soovite vastuseid saada, siis palun postitage need registreerumisvormi viimasesse lahtrisse.

MIDA JA KUS KORISTADA?

  • Prügi on kõikjal. Innustame koristuspäeval märkama eelkõige väikeprügi, sealhulgas suitsukonisid, mida leidub ohtralt parklates, bussipeatustes ja teepervedel.
  • Kõige lihtsam on koristada kogukonnale kallist paika või kodupiirkonda. Tänavu kutsume üles koristama ka veekogude (mered, jõed, järved) ümbrust.

Vajadusel küsi nõu kohalikust omavalitsusest!

  • Palun määra koristades ka suitsukonide hulka – see on meile statistikaks ja probleemi tõsidusest rääkimiseks väga oluline. Suitsukonisid ei pea ükshaaval üle lugema, võid nende hulga määrata ka näiteks liitrites.

Maailmakoristuspäeva toetavad