KORISTUSPÄEV KOOLIDES JA LASTEAEDADES

Pea 90% Eesti Maailmakoristuspäeval osalejatest moodustavad lapsed ja noored. 

MAAILMAKORISTUSPÄEVAL OSALES 290 KOOLI JA 257 LASTEAEDA

2022. aastal võttis Maailmakoristuspäevas osa 290 kooli ja 257 lasteaeda. Tuhat tänu õpilastele, mudilastele, pedagoogidele ja lastevanematele, kes talgupäeva ette võtsid!

KOOLI- JA LASTEAIA KORISTUSAUHINNA VÕITJAD


Vahva Piip ja Tuut etenduse võitis 

Pärnu Raja Lasteaed

 

NOËP, Trad Attack! ja Tõnis Niinemetsa ühiskontserdi võitis

Tartu Karlova Kool

Registreerimise vorm
Meil on ütlemata hea meel, et oled otsustanud Maailmakoristuspäeval välja tulla ning midagi tõeliselt olulist ja head ära teha! Vaid koos tehes saab väikesest suur! Maailmakoristuspäev toimub 17.09.2022. Palun pane ennast ja enda sõpruskond või tiim siin kirja:

KUIDAS OSA VÕTTA?

Koristuspäevast on oodatud osa võtma kõik Eesti lasteasutused. Registreeruda saab kogu asutusega, samuti klassi või väiksema grupiga.

Kuna koristuspäev langeb laupäevale, võib koristada terve nädala jooksul ehk 12.-23. septembrini.

KUS ja MIDA KORISTADA?

Prügi on kõikjal. Innustame koristuspäeval märkama eelkõige väikeprügi, sealhulgas suitsukonisid, mida leídub ohtralt parklates, bussipeatustest  ja teepervedel. 

Eelkõige kutsume osalejaid üles koristama oma kodukanti, näiteks lasteasutuse ümbrust, kodu- ja linnatänavaid, parke ja randasid.

                                        Palun määra koristades ka suitsukonide hulka – see on meile statistikaks ja probleemi tõsidusest rääkimiseks väga oluline. Suitsukonisid ei pea ükshaaval üle lugema, võid nende hulga määrata ka näiteks liitrites.

Koristuskoha puudumisel võta ühendust kohaliku omavalitsusega!

KUIDAS VALMISTUDA?

Soovitame enne koristust tutvuda meie lehel oleva väikeprügi ja suitsukoni infoga. Arutada teemat ja selle tähtsust noortega. Tea, et Eesti eestvõttel võtavad Maailmakoristuspäevast osa pea 190 riigi miljonid elanikud. Tea, et iga koristaja aitab oma kodukandi veidi puhtamaks teha. 

  • Prügi soovitame korjata enda ümbruskonnast. Sobib nii roheala, rand kui ka linnatänav. Vajadusel võta koristuskoha leidmiseks ühendust kohaliku omavalitsusega.
  • Prügi kogumiseks soovitame kasutada taaskasutatud kotte (vanad saia- või leivakotid). Neid on mugav panna avalikesse konteineritesse.
  • Prügi ladustamiseks soovitame kasutada avalikke või asutuse enda prügikonteinereid. Vajadusel küsi nõu kohalikust omavalitsusest.
  • Ohutuse tagamiseks soovitame kasutada kindaid, vajadusel helkurvesti.
  • Lisainfot saad SIIT. Vajadusel võta meiega ühendust info@maailmakoristus.ee
Registreerimise vorm
Meil on ütlemata hea meel, et oled otsustanud Maailmakoristuspäeval välja tulla ning midagi tõeliselt olulist ja head ära teha! Vaid koos tehes saab väikesest suur! Maailmakoristuspäev toimub 17.09.2022. Palun pane ennast ja enda sõpruskond või tiim siin kirja:

KOOLI- JA LASTEAIA KORISTUSE AUHIND

Koolide vahel loosime välja Eesti muusikute ühiskontserdi – lavale astuvad NOËP, Trad Attack! ja Tõnis Niinemets

Lasteaia koristuse auhinnaks on Piip ja Tuut teatri etendus

Kooli- ja lasteaia auhinna reeglid

Koolikontserdi reeglid:

Loosis osalemiseks peab koristuspäeval osalema vähemalt 10% kooli õpilastest või vähemalt 100 õpilast.

Juhul kui võidukoolis on vähem kui 500 õpilast, jätab Maailmakoristuspäeva meeskond endale õiguse kutsuda kontserdile samas piirkonnas Maailmakoristuspäevast osa võtnud teiste koolide õpilased.

Lasteaia reeglid:

Loosis osalemiseks peab koristuspäeval osalema vähemalt 10% lasteaia lastest.

Üldhariduskoolide keskkonnaprogrammi toetavad