ÜRITUSED LASTELE JA NOORTELE

ORIENTEERUMISMÄNG

Orienteerumismäng on lastele ja noortele mõeldud  seikluslik üritus, kus tuleb 2-5 liikmeliste tiimidega leida looduses üles võimalikult kärmelt õiged punktid, lahendada koostöös kestlikkuse ja keskkonna teemalisi ülesanded ning sealjuures ära korjata teele jääv praht. Lisaks kaasahaaravale tegevusele annab mäng kõigile juurde hulganisti teadmisi nii kestliku eluviisi kui ka meid ümbritseva keskkonna ja looduse kohta.

Mängus annavad punkte nii prügi hulk, ülesannete lahendamise ja sihtkohtade läbimise täpsus aga ka raja läbimise ja ülesannete tegemise kiirus. Parimale tiimile on loomulikult auhind. Mängu lõpus arutame läbi rajal ette tulnud ülesanded ja väljakutsed ning räägime neil teemadel pisut lähemalt. Tublisid mängijaid ootab finišis kerge suupiste ja joogipoolis.

Kellele: Klassidele õuesõppe päevana või niisama toredaks (harivaks) ühisürituseks
Hind: 590.- eurot kuni 26- le inimesele. (Suuremate gruppidele puhul või mõned muus asukohas palume küsida hinnapakkumist.)
Kestvus: 1,52 h

IMG_9016

MESILASVAHAST KÜÜNALDE MEISTERDAMINE

Mesilasvahast küünlad ei eralda põlemisel õhku mürgiseid aineid, on meeldiva lõhnaga ning keskkonnasõbralikud. Kasutame töötoas mesilasvaha lehti, mis  on 100% naturaalne küünlamaterjal.

Töötuba sobib suurepäraselt ka kõige pisematele, sest vahalehest küünla valmistamine on jõukohane kõigile. Liiatigi on küünal, mille laps on oma kätega ise mesilasvahast meisterdanud, äärmiselt keskonnasõbralik ja kestlik võimalus kellelegi tore kingitus teha.  

Mis aga veelgi olulisem  töötoas tutvume mesilaste eluga ning vaatame, kuidas valmib mesiRäägime mesilaste olulisusest, elurikkusest ning lisaks ka sellest, kuidas iga laps ise saab mesilaste elu toetada. Maitseme puhast Eesti mett, katsume kärge ning valmistame mesilasvahast küünlaid. Töötoa lõppuks kaunistame küünalde jaoks ka väikese paberkoti.

Küünalde valmistamine on lastele tore vaheldust pakkuv tegevus, sest:
→ see arendab peenmotoorikat;
→ lapsed saavad õppida küünla ohutut kasutamist;
tutvume lähemalt mesilaste elu ning mee valmistamise protsessiga;
meisterdame küünlaid kas kingituseks või kodus talveajal põletamiseks.

Töötoa pikkus: 1 h
Hind ühele rühmale: 225.- eurot
Iga järgnev rühm samal kuupäeval ja samas paigas hinnaga 150.- eurot. 

Küsimuste korral kirjuta info@maailmakoristus.ee