TIIMIÜRITUSED

PRÜGI ANATOOMIA

Kas prügi sorteerimine võib olla kaasahaarav ja põnev? JAH, otseloomulikult! Kui soovid oma tiimile pakkuda midagi kasulikku ja harivat, mis samas oleks ka mänguline ning kaasahaarav, siis tulge prügi anatoomia laborisse!

Ürituse käigus saab iga võistkond oma käed külge panna õigesti sorteerimisele, võtta mõõtu kiiruses ja nutikuses ning harida end praktiliste teadmistega kliimakriisi, jätkusuutlike valikute või tarbimisharjumuste kohta. 

Kellele: Organisatsioonidele tiimiürituseks, suvepäevadeks, CSR/SDG eesmärkide täitmiseks 
Hind: 600.- eurot kuni 40 inimest. (Suuremate gruppide puhul palume küsida hinnapakkumist.)
Kestvus: 2 h

ORIENTEERUMISMÄNG

Orienteerumismäng on seikluslik meeskonnaüritus, kus tuleb 2-5 liikmeliste tiimidega leida looduses üles võimalikult kärmelt õiged punktid, lahendada koostöös kestlikkuse ja keskkonna teemalisi ülesanded ning sealjuures ära korjata teele jääv praht. 

Mängus annavad punkte nii prügi hulk, ülesannete lahendamise ja sihtkohtade läbimise täpsus ning raja läbimise kiirus. Parimale tiimile on loomulikult auhind. Mängu lõpus kerge suupiste ja joogipoolis.

Kellele: Organisatsioonidele tiimiürituseks, suvepäevadeks, CSR/SDG eesmärkide täitmiseks
Hind: kuni 10 inimest 300.- eurot, iga lisanduv osaleja 22.- eurot.
Kestvus: 2-2,5 h

KESKKONNAMATK

Mis võiks olla parem, kui matkata oma meeskonnaga looduses, õppida midagi uut meid ümbritseva keskkonna kohta ning samal ajal korjata üles kõik prügi, mis teele jääb? Loodus ei ole kunagi ühesugune, iga päev ja hetk pakub midagi uut.

Looduses liikudes tutvume selle mitmekesisusega, räägime metsast erinevatest liikidest ning inimese mõjust keskkonnale (sh veekeskkonnale). Matka jooksul teeme väikese piruka- ja teepausi, et keha kosutada ning kõigile küsimustele vastused leida.

Matkal räägime järgmistest teemadest:
→ kohalik ökosüsteem, liigirikkus ning inimmõju
→ Läänemeri, reostus, veeökosüsteem
→ kliimamuutus, sellega kohanemine ning kliimamuutuste mõju keskkonnale
→ jäätmed, jäätmemajandus ja reostamise tagajärjed

Teemade fookust saab valida vastavalt soovile või vajadusele.

Kellele: Organisatsioonidele tiimiürituseks, CSR/SDG eesmärkide täitmiseks Hind: Harjumaal kuni 10 inimest 300.- eurot, iga lisanduv osaleja 22.- eurot. (Väljaspool Harjumaad toimuvatele matkadele palume küsida hinnapakkumist.) Kestvus: 2,5 h

LOODUSELE APPI

Kui te soovite oma tiimiga keskkonnale midagi hindamatult head teha, siis juhendatud koristus looduses koos sorteerimise näpunäidete ja analüüsiga on selleks absoluutselt kõige parem valik!

Üritus algab väikese sissejuhatuse ja juhendamisega, seejärel suundume loodusesse kraamima ning pärast koristus analüüsime leitut, sorteerime varanduse ära ning vastame kõigile küsimustele. Lõpetuseks pakume kõigile heategijatele suupistet ja joogipoolist. 

Meie poolt on tagatud kõik vajalik alates kinnastest ja prügikottidest kuni toidu ja prügi äraveoni. 

Kellele: Organisatsioonidele tiimiürituseks, CSR/SDG eesmärkide täitmiseks’
Hind: 450.- eurot kuni 25 inimest. (Suuremate gruppide puhul palume küsida hinnapakkumist.)
Kestvus: 3 h

KOOLITUSED

PRÜGI SORTEERIMISE ABC

Üsna pea viib Kliimaministeerium sisse seadusemuudatuse, mille järgi peavad kõik kortermajad hakkama eraldi koguma ka pakendeid. Samuti muutub olmejäätmete äravedu vähemalt kolm korda kallimaks.
Kui aga jäätmete liigiti kogumine tundub keeruline ja tülikas ning te ei tea, kust alustada, siis meie tiim saab teid sellega aidata! Prügi sorteerimise ABC on mõeldud kortermajade elanikele, et teha pakendite ja muude jäätmete liigiti kogumine lihtsaks. Võtame läbi kõik kõige olulisemad jäätmete sorteerimise keerukused, toome näiteid ja vastame küsimustele. Kõige olulisem on alustada!
Koolituse käigus räägime põgusalt ka tarbimise vähendamisest, dilemmadest poes ning iga inimese tarbimiskäitumisest – kuidas igaüks meist mõjutab oma valikutega loodust ja keskkonda meie ümber.

Kellele: Korteriühistutele / muudele organisatsioonidele
Hind: 275.- eurot
Kestvus: 1-1,5 h
Paik: Kortermaja ruumis või lähedalasuva kooli/lasteaia/KOVi hoones. Vajadusel virtuaalselt.

ESG EESMÄRKIDE TÖÖTUBA

Iga organisatsioon peab varem või hiljem hakkama liikuma selles suunas, et tema tegutsemine on kooskõlas üleilmsete säästva arengu eesmärkidega. Täna räägivad kõik ESGst ja kestlikkusest, aga kuivõrd me päriselt teame, mida need globaalsed kliimaeesmärgid endas hõlmavad või milline on meie organisatsiooni mõju neile eesmärkidele?

ESG strateegiliste eesmärkide ehk SDG (Sustainable Development Goals) töötuba on mõeldud ettevõttes strateegilise suuna ja otsuste eest vastutavatele inimestele ning organisatsioonidele, kes ei ole veel jõudnud ettevõtte kestlikkuse eesmärkide sõnastamiseni läbi globaalsete eesmärkide prisma. Ehk et töötuba aitab juhatada kestlikkuse teekonna täiesti alguses oleva organisatsiooni õigele teeotsale ning panna paika esmased sihid.

Töötoas võtame globaalsed säästva arengu eesmärgid pulkadeks lähtuvalt konkreetsest ettevõttest. Vaatame, milliste eesmärkidega on ettevõttel kokkupuutepunkte ja mõtestame lahti ettevõtte kõige olulisemad kestlikkust puudutavad valdkonnad/teemad, millele on võimalik hakata eesmärke seadma.

Kellele: Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete juhtkonnale/otsustajatele
Hind: 450.- eurot 
Kestvus: 2-2,5 h

esg_pilt

ROHELISE KONTORI ABC

Keskkonnahoidliku ehk rohelise kontori eesmärk on kontori tegevuse keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine. Roheline kontor on palju rohkem kui jäätmete liigiti kogumine ja kraanivee joomine.

Aga kuskohast siis ikkagi alustada? Mis on kõige suurema mõjuga? Kuidas oma tegevusi planeerida? Neile ja paljudele teistele küsimustele aitame vastuseid leida meie sissejuhataval ja ülevaatlikul koolitusel.

Kellele: Organisatsioonidele
Hind: 300.- eurot
Kestvus: 2 h

KUIDAS MINA SAAN MÕJUTADA KLIIMAT?

Kliima muutub ja sellest räägitakse üha enam. Aga mida tähendab kliimamuutus? Miks räägitakse kliima soojenemisest? Kliima on nii kauge ja hoomamatu, et tavalise inimese tasandil tundub, et me ei saa ise midagi ära teha. Aga kas see on ka päriselt nii?

Räägime, millised on kliimamuutused Eestis ja kuidas igaüks saab anda panuse, et hoida meid ümbritsevat keskkonda ja loodust. Puudutame ka selliseid olulisi teemasid nagu ringmajandus ja rohepööre ning vaatame koos otsa üldlevinud müütidele. Töötuba koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast. 

Kellele: Organisatsioonidele, kogukondadele
Hind: 300.- eurot
Kestvus: 2 h

Väljaspool Harjumaad lisandub hindadele transpordikulu. Küsimuste korral kirjuta info@maailmakoristus.ee