Puhta maailma saadikud andsid Meremäel ajaloolise Maailmakoristuspäeva koolikontserdi

Puhta maailma saadikud nublu, NOËP ja Kristel Aaslaid andsid 16. jaanuari õhtul Setomaal Meremäel ajaloolise Maailmakoristuspäeva koolikontserdi. 37 õpilasega Meremäe kool võitis ainukordse kontserti eduka osalemise eest maailmakoristusel.

“Imesid ikka juhtub! Esiteks see, et väike Eesti on säärase globaalse liikumise algataja. Teiseks see, et meie tänased kõige popimad artistid leidsid aja ja tahtmise oma õla alla panna. Kolmandaks see, et 37 õpilasega Setomaa kool võitis endale vägeva koolikontserdi. Usun, et maailmakoristus teeb imet ka alanud aastal. Millist täpselt, see selgub juba septembris!” rõõmustas Eesi Maailmakoristuspäeva eestvedaja Mart Normet. “ Suur tänu kõigile, kes läksid välja ja andsid oma panuse selleks, et maailm oleks parem paik!”

Puhta maailma saadik Andres Kõpper ehk NOËP tõdes, et tema võttis eelmisel aastal vastu põhimõttelise otsuse ühekordseid topse ja kotte enam mitte kasutada: “Möödunud aastal juurutasin ma päris tugevasti oma harjumusi, et ma ei võta enam niisama ühekordseid kohvitopse. Kui ma varem mõtlesin selle peale rohkem teoreetiliselt, siis nüüd ma võtsin küll vastu resoluutse otsuse, et ühekordseid topse, kotte, paberkotte ja muud sellist ma enam mugavusest ei osta, sellised väikesed asjad. Aga siit on veel palju edasi minna!”

Kristel Aaslaid rääkis, et maailmakoristus on ka tema elu tugevasti muutnud. “Me inimestena peame mõistma, et midagi tuleb ette võtta – samamoodi ei saa enam edasi minna. Me peame oma arusaamu ja käitumist muutma! Ma ostsin endale näiteks koomiliselt suure joogipudeli, tänu millele ei saa mul päeva jooksul enam vesi ootamatult otsa. Samuti on mul ääretult hea meel, et minu uues kodus on võimalik prügi sorteerida ja seal on maja kõrval kõik erinevad konteinerid täiesti olemas,” ütles Aaslaid ning lisast, et kuigi ta on enda käitumist juba mõnevõrra muutnud, siis loomulikult on tal veel palju teisigi väikeseid harjumusi, millest võiks tulevikus vabaneda.

nublu sõnas, et ka tema on hakanud oma igapäevast käitumist ümber mõtestama. ”Kui ma olen midagi välja lubanud, siis ma pean ikka kaks korda mõtlema, kuidas ja kuhu ma näiteks prügi panen. Kui ma  puhta maailma saadikuna sellele piisavalt ei mõtle, siis on väga lihtne jääda naerualuseks. Tegelikult on võimalik väga väikeste liigutustega tohutult palju ära teha,” nentis nublu. “Mul tulid süümekad, ma hakkasin iseenda käitumises nägema asju, mis ei ole õiged ja mida saaks muuta,” lisas ta. 

Möödunud aasta oktoobris loosisid nublu, NOËP ja Kristel Aaslaid välja ainukordse ühiskontserdi Maailmakoristuspäevast osa võtnud 196 kooli vahel, loosiõnn naeratas 37 õpilasega Meremäe koolile Eestimaa veerel Setomaal. Maailmakoristuse ühepäevasest koristusmaratonist 21. septembril võttis osa rekordilised 20 miljonit inimest 180st riigist ja territooriumilt üle ilma, Eestis oli koristajate arv võrreldes möödunud aastaga pea kolmekordne – Eestis koristas väikeprügi vähemalt 28038 inimest, neist 23 800 olid kooli- ja lasteaialapsed. Eestis koguti kokku vähemalt 333 000 liitrit prügi, sealhulgas 2200 liitrit ehk 1,1 miljonit suitsukoni! Enamasti koristasid neid õpilased ja lasteaialapsed. Järgmine maailmakoristuspäev toimub 19. septembril 2020.

Maailmakoristuspäeva koolikontserdi pildid (fotograaf: Janar Aia)
Video (Sander Valge)

Lisainfo:
Mart Normet
Maailmakoristuspäev Eestis eestvedaja
mart.normet@ldiw.org

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga